Pareiškimas dėl karo Palestinoje

10/30/2023

Vykstant karui tarp Izraelio ir „Hamas“, prasidėjusio šių metų spalio 7 d., Islamo Centras smerkia genocidui prilygstančias Izraelio atakas prieš Gazos gyventojus. Tai yra karo nusikaltimas, kuris negali būti pateisinamas jokiais būdais, net kai atsakoma į spalio 7 d. atakas prieš Izraelį.

Hamas nėra palestiniečių tikslas. Jis yra Izraelio politikos, vykdomos prieš palestiniečius, pasekmė. Nepakeitus šios politikos, palestiniečių desperacija, kuri sukūrė Hamas veiksmus, nesibaigs, ir tai liks pagrindine kliūtimi taikai pasiekti.

Mes teigiame, vadovaudamiesi sveiku protu ir istoriniais šaltiniais, kad šio konflikto šaknys yra dešimtmečius trukusi okupacija, apartheidas, etninis valymas ir kiti Izraelio nusikaltimai. Jeigu šie nusikaltimai tęsis, net sunaikinus Hamas taika nebus pasiekta.

Vienintelis būdas pasiekti taiką yra atsižvelgti į palestiniečių, kurie gyvena Palestinos žemėje jau tūkstantmečius, reikalavimus ir troškimus. Taip pat, taika gali būti pasiekta tik patraukus Izraelį atsakomybėn už dešimtmečius vykdytus nusikaltimus. Hamas irgi turi būti patrauktas atsakomybėn, tačiau tai turi būti daroma ne beatodairišku civilinės infrastruktūros ir Gazos gyventojų bombardavimu, o legaliais būdais.

Jeigu Hamas buvo pasmerktas už atliktus nusikaltimus, pažeidusius tarptautinę teisę, taip pat pasmerktas turi būti ir Izraelis.

Holokausto metu dalis lietuvių buvo neteisingoje istorijos pusėje kolaboruodami su Vokietijos Naciais. Mažiausia, ką galime padaryti, tai pasimokyti iš mūsų prosenelių klaidų ir neremti genocido šiandien vykdomo prieš mūsų akis.