Įvyko Ramadano talka

Likus kelioms dienoms iki Ramadano pabaigos buvo surengta talka rinkti šiukšles Klaipėdos miesto pakelėse

4/17/2023

Likus kelioms dienoms iki Ramadano pasninko pabaigos Islamo Centras kartu su Klaipėdos musulmonų bendruomene surengė talką rinkti šiukšles Klaipėdos miesto pakelėse.

Tuo tarpu, aplinkos tvarkymas ir švaros palaikymas yra vieni iš islamo principų. Korane yra sakoma: „Iš tiesų, Allahas myli atgailaujančius ir myli apsivalančius“ [2:222], o Pranašas Muhamedas ﷺ yra pasakęs: „Švara sudaro pusę tikėjimo“. Todėl švara ir tvarka islame laikomi Dievo garbinimo forma.

Betvarkant pakeles buvo pastebėta, jog šiukšlių mūsų aplinkoje yra daug daugiau negu įprastai manome. Kartais tereikia įdėmiau pasižiūrėti po kojomis ir bus lengva pamatyti, jog gyvename daug netvarkingesnėje aplinkoje negu galvojome. Todėl pastovus aplinkos tvarkymas yra labai svarbus, kad mūsų miestai, parkai, ir miškai būtų švarūs.

Širdingai dėkojame už suteiktą pagalbą Klaipėdos Miesto Savivaldybei nurodant tvarkytiną vietą ir užsakant šiukšlių išvežimą. Dievui leidus, ši talkos iniciatyva taps įkvėpimu ir pavyzdžiu visiems Lietuvos musulmonams prisidėti prie aplinkos tvarkymo, tiek jungiantis prie Mes Darom akcijų, tiek individualiomis iniciatyvomis.

Ramadano mėnuo nėra laikas tinginiavimui, miegui, ar televizoriaus žiūrėjimui dienos metu ir persivalgymui naktimis, kuomet pasninkas yra nuraukiamas. Už atliktus gerus darbus Ramadano metu musulmonai tikisi didesnio atlygio iš Dievo negu kitu metų laiku.