Islamo centras Vilniaus knygų mugėje

2/27/2024

Šių metų vasario mėnesio 22–25 dienomis Islamo centras atidarė savo stendą Vilniaus knygų mugėje – viename didžiausių literatūros renginių mūsų regione. Šiame renginyje dalyvavo daugybė leidėjų, rašytojų ir skaitytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Mugės šurmulyje Islamo centras atvėrė duris žmonėms, norintiems susipažinti su islamo pasauliu.

Stende buvo pristatytas naujas Korano vertimas į lietuvių kalbą. Norintiems detaliau susipažinti su šia, pasaulyje skaitomiausia knyga, vertimo kopijos buvo padovanotos. Šis gestas sulaukė didelio susidomėjimo ir teigiamų atsiliepimų iš mugės lankytojų.

Žmonės buvo sužavėti galimybe gauti šią nepaprastą knygą savo gimtąja kalba bei Islamo centro atstovų atvirumu ir pasirengimu atsakyti į visus kylančius klausimus apie islamą ir Korano mokymus.

Ši iniciatyva dovanoti Korano vertimus yra svarbus žingsnis skatinant tarpkultūrinį dialogą ir supratimą. Tai parodo, kaip knygos ir literatūra gali tapti tiltu tarp skirtingų kultūrų, skatindamos supratimą, bendrą žmogiškumą bei islamo pažinimą.

Per keturias mugės dienas, buvo padovanota beveik keturi šimtai Korano vertimo kopijų, skaitytojams, kurie pažadėjo skaityti Koraną, užuot leidę jam rinkti dulkes lentynose.

Taip pat naujas vertimas buvo padovanotas Vilniaus universiteto Vidurio Rytų studijų dėstytojams ir užsukusiems studentams, kuriems ši naujo vertimo iniciatyva buvo ne tik maloni, bet ir moksliškai svarbi.

Pamačius didelį lietuvių susidomėjimą islamu, Islamo centras ėmėsi darbų ruošiant naują vertimo leidimą. Likusias kelias dešimtis kopijų netrukus bus galima užsisakyti internetu. Nespėjusiems to padaryti – pažadame išleisti antrąjį leidimą ateinančių metų pradžioje, ir šį kartą – daug didesniu tiražu!