Islamo centras „Miškasodyje“

4/21/2024

Šį šeštadienį Islamo centro savanoriai prisijungė prie kasmetine tradicija tapusio nacionalinio Miškasodžio, organizuojamo Valstybinių miškų urėdijos.

Nuo pat islamo pradžios, musulmonus sodinti medžius skatina islamo mokymai:

Pranašas Muhamedas yra pasakęs: „Net jei Prikėlimo Diena būtų vieno iš jūsų priešakyje, ir jis turėtų rankose sodinuką, tegul jį pasodina.“ (Musnad Ahmad 12902)

Taip pat, Pranašas pabrėžė, kad nauda, kurią gyvi padarai gaus iš medžio, bus laikoma kaip labdara iš jį pasodinusio asmens: „Kiekvienam musulmonui, kuris pasodintų medį ar pasėtų sėklą, ir tada paukštis, ar žmogus, ar kitas gyvūnas valgys iš jo, tai bus laikoma kaip labdara iš jo.“ (Sachich al-Bukhari 2320)

Miškai yra viena gražiausių ir tauriausių Lietuvos gamtos dalelių. Labai gaila, tačiau per pastaruosius metus miškų kirtimai Lietuvoje suintensyvėjo. Sodinti naujus medelius šiandien yra kaip niekada svarbu!

Islamo centras labai džiaugiasi šia galimybe prisidėti prie Valstybinių miškų urėdijos iniciatyvos kurti gražesnę Lietuvos gamtą ir tikisi, kad mūsų miškai ateityje tik didės.

Miškasodyje šiemet dalyvavo ir Lietuvos kirgizų bendruomenė