Instrukcija, kaip skirti 1,2% paramą

Paskirti savo GPM dalį galite iki gegužės 2 dienos. Nuo šių metų paramos prašymai Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikiami tik elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Ši parama Jums nieko nekainuos todėl, kad deklaruodami pajamas kasmet paramai galite skirti dalį jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Patys savanoriškai paskirdami paramą būsite tikri, kad ji pasieks jums priimtinus paramos gavėjus.

Skirti 1,2 proc. paramą paprasta, tam reikia atlikti kelis žingsnius.

1. Prisijunkite prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) – spauskite ČIA.

2. Viršutiniame horizontaliame meniu spauskite „Deklaravimas“, tuomet meniu kairėje – „Pildyti formą“, pasirinkite „Prašymas skirti paramą“.

3. Užpildykite „Formą elektroniniam pildymui“ tiesiogiai EDS portale paspausdami ant gaublio ikonėlės.

4. Atsidarius prašymui pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams, spauskite „Pradėti“.

5. Gavėjo paieškos lange įrašykite gavėjo pavadinimą ("Islamo Centras") ir spauskite „Tęsti“.

6. Kitame lange užpildykite būtiną informaciją: kokią dalį mokesčio ir iki kokio mokestinio laikotarpio skiriate. Taip pat galite nurodyti ir mokesčio dalies paskirtį, t.y. kam norėtumėte jog jūsų parama būtų panaudota. Suvedę duomenis spauskite „Išsaugoti“.

Vieno deklaravimo metu 1,2 proc. paramą konkrečiai organizacijai galima paskirti iš karto penkeriems metams. Pavyzdžiui, siekiant paskirti GPM dalį už 2023, 2024, 2025, 2026 ir 2027 metus prašymą užteks pateikti tik vieną kartą, mokestinio laikotarpio laukelyje įrašius „2027“.

7. Prašymo tvarkymo lange galite pridėti daugiau gavėjų – politinę partiją ir/ar profesinę sąjungą, kurioms taip pat norite skirti paramą. Jei norite tai padaryti, spauskite „Pridėti naują įrašą“ ir pakartokite žingsnius nuo penkto. Kai būsite įtraukę visus, kuriems norite skirti paramą, peržiūrėkite, ar duomenys yra teisingi, ir spauskite „Taip, teisingi“.

8. Patvirtinę duomenų teisingumą, atsidariusiame lange spauskite „Formuoti prašymą“. Suformavus prašymą, jame matysite pasirinktus paramos gavėjus ir jiems skirtą pajamų mokesčio dalį. Norėdami pateikti prašymą, spauskite „Pateikti“.

Primename, kad paskirti savo GPM dalį galite iki gegužės 2 dienos.

Dėkojame už Islamo Centrui skirtą paramą. Jūsų parama – mūsų stiprybė!