Islamo Centras dalyvavo festivalyje „Būtent“

8/28/2023

Šį šeštadienį Islamo Centras dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent“. Jame buvo įrengta centro erdvė, kurioje dalyviai galėjo susipažinti su islamo tikėjimu, kultūra ir jo įtaką mūsų pasaulyje.

Dalyviai galėjo sužinoti, jog jie jau kalba arabiškai, išversdami arabiškus žodžiu į lietuvių kalbą. Iš tiesų, mūsų kalboje tokių žodžių yra tikrai ne vienas, nuo cukraus (sukar) iki fakulteto (fikuliati) ir algebros (al-džebr)! Taip pat buvo pristatyti atradimai į Vakarų pasaulį atėję iš Vidurio Rytų. Nuo matematikos, optikos, kartografijos – iki dantų šepetuko ir kavos. Jeigu ne musulmonų pastangos gerinant žmogaus gyvenimą, mūsų pasaulis būtų visai kitoks!

Taip pat buvo supažindinama su menu islamo civilizacijoje. Viena išskirtiniausių islamiško meno formų yra geometriniai ornamentai, dažniausiai pritaikomi mečečių interjere. Šie ornamentai simbolizuoja vieną pagrindinių islamo tikėjimo principų – Dievas yra Vienas, neturintis ribų, ir esantis už mūsų pasaulio ir vaizduotės ribų. Jis yra Kūrėjas, nepanašus į Kūriniją. Tačiau savo žiniomis, galia, meile ir malone Jis aprėpia visą pasaulį ir šiais atributais yra arčiau mūsų negu bet kas kitas.

Erdvėje dalyviai galėjo sužinoti ir apie islamo istoriją Lietuvoje, kurioje ši religija gyvuoja jau daugiau nei šešis šimtus metų! Buvo atkreiptas dėmesys, jog lietuviškos mečetės primena tradicines lietuviškas kaimo bažnytėles. Taip yra, nes islamas ne griauna vietinį palikimą ir kultūrą, bet jį perima islame priimtinais būdais.

Taip pat kiekviena dalyvė galėjo išmėginti musulmonių moterų galvos apdangalą – hidžabą, o vyrai galėjo nusifotografuoti su arabišku vyrų galvos apdangalu, vadinamu šemagh.

Šio renginio metu dalyviai buvo itin smalsūs mūsų erdvėje ir parodė išskirtinį žingeidumą. Norime visiems jiems padėkoti ir tikimės, jog susitiksime šiame festivalyje ir kitais metais!